Polecamy
BATERIA KUCHENNA Z WYCIĄGANĄ WYLEWKĄ – CZY WARTO W NIĄ ZAINWESTOWAĆ?
Wykończenie

BATERIA KUCHENNA Z WYCIĄGANĄ WYLEWKĄ – CZY WARTO W NIĄ ZAINWESTOWAĆ?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

O funkcjonalności każdej kuchni decyduje jej wyposażenie. Warto, aby oprócz nowoczesnych sprzętów AGD oraz mebli znalazł się w niej zlewozmywak i bateria kuchenna. Oferta baterii dostępnych na rynku jest bardzo szeroka. Największą popularnością cieszą się modele z wyciąganą wylewką. Czy warto w nie inwestować?

 

Co to jest i jak działa bateria z wyciąganą wylewką?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką składa się z ruchomej głowicy z natryskiem. Jest ona zamontowana na wężu, który jest wyciągany. Zasięg węża mieści się w okolicach 100-150 cm. Na drugim końcu węża zamocowany jest obciążnik. Dzięki niemu głowica baterii z łatwością wraca na swoje miejsce, natomiast wąż znika wewnątrz korpusu baterii.
Na rynku jest dostępnych wiele wersji baterii kuchennych z wyciąganą wylewką. Obrotowe, elastyczne, kolorowe – każda z nich idealnie sprawdzi się w kuchni.

 

Jakie są zalety baterii kuchennej z wyciąganą wylewką?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką znajduje zastosowanie przy dużych i małych zlewozmywakach.
Mała kuchnia zwykle wymaga montażu jednokomorowego zlewu, w którym trudno jest zmieścić duży garnek albo butelkę. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest wówczas niezbędna. Dzięki niej z łatwością napełnimy wodą każde naczynie, niezależnie od gabarytów.
Przy dużych i dwukomorowych zmywakach pojawia się bardzo podobny problem. Zwykłe baterie kuchenne nie dosięgają na tyle daleko, aby móc opłukać wszystkie naczynia, które znajdują się w zlewie. Dzięki wyciąganej wylewce mycie naczyń i samego zlewu jest dużo prostsze i wygodniejsze.

Baterie z wyciąganą wylewką są cenione zwłaszcza przez kucharzy. Dzięki nim możemy dokładnie umyć produkty spożywcze. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich warzyw jak na przykład sałata. Jej opłukanie czasami nie wystarczy, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń oraz pisku. W takich sytuacjach doskonale się sprawdzi wyciągana wylewka z natryskiem. Razem z nią możemy również oczyścić z kurzu różnego rodzaju dekoracje oraz przedmioty znajdujące się w naszym domu.

 

Jeden zlew – kilka funkcji


W małych mieszkaniach, w których nie ma pralni, kotłowni czy garażu, kuchenny zlewozmywak pełni często funkcje gospodarcze. Często trafiają do niego przedmioty, których wolelibyśmy jednak nie trzymać w pobliżu naczyń czy jedzenia.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką pozwala korzystać z dostępu do wody bez konieczności wkładania rzeczy do zlewu. Można postawić w kuchni wiadro czy miskę, a zabłocone buty, narzędzia czy koła od roweru opłuczemy idealnie dobranym rodzajem strumienia.

Nowoczesna bateria kuchenna to szereg funkcji dodatkowych
Decydując się na baterię do kuchni z wylewką, można wybierać spośród nieco bardziej zaawansowanych modeli niż w przypadku zwykłych baterii. Razem z wyciąganą wylewką otrzymujemy zazwyczaj kilka rodzajów strumieni – od silnie skoncentrowanych z dużym ciśnieniem (idealnych do czyszczenia uciążliwych zabrudzeń) po delikatny natrysk (świetnie sprawdzający się w myciu szpinaku). Poza tym, nowoczesne baterie kuchenne mogą być wyposażone w specjalne funkcje oszczędzania wody.

Nic więc dziwnego, iż jest to niezwykle wygodne narzędzie, który może usprawnić proces przygotowania posiłków w domu oraz codzienne funkcjonowanie.

vilarmonia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Taśmy LED – dlaczego wiele ludzi wykorzystuje je w domu?
Taśmy LED – dlaczego wiele ludzi wykorzystuje je w domu?
W dzisiejszych czasach technologia oświetleniowa stale ewoluuje, oferując coraz więcej innowacyjnych rozwiązań.
Jak wybrać idealną pościel dla alergika?
Jak wybrać idealną pościel dla alergika?
Wybór idealnej pościeli dla alergika może byś trudny. Ten przewodnik pomoże ci zrozumieć, jakie materiały są bezpieczne oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Korzystaj z naszych wskazówek i znajdź pościel, która zapewni komfort i bezpieczeństwo.
Poradnik ochrony i konserwacji drewna w domu i ogrodzie
Poradnik ochrony i konserwacji drewna w domu i ogrodzie
Poznaj tajniki pielęgnacji drewna w domu i ogrodzie. Praktyczne porady, jak dbać o drewno, aby służyło nam przez lata.
Ostatnie wpisy