Polecamy
Pokrowce na meble ogrodowe. Przygotuj się na zimę
Meble

Pokrowce na meble ogrodowe. Przygotuj się na zimę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pokrowce na meble ogrodowe przydają się w każdym ogrodzie nie tylko w zimie. Pozwalają chronić meble ogrodowe przed odbarwieniami, nadmierną wilgocią czy pękaniem ze względu na różnicę temperatur. 

Dlatego wraz z meblami ogrodowymi warto zakupić także odpowiednie pokrowce. Oczywiście nie można zapominać o odpowiedniej konserwacji samych mebli, zwłaszcza drewnianych. Jednak w zimie wyposażenie tarasu należy zabezpieczyć starannie i pieczołowicie, tak samo jak rośliny. Sprawdź, jakie pokrowce na meble ogrodowe najlepiej wybrać! 

Jak chronić meble ogrodowe cały rok? 

Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonane są Twoje meble ogrodowe, musisz chronić je przed światłem słonecznym i wahaniami temperatur przez cały rok. Meble z tworzyw sztucznych są najbardziej odporne na wilgoć i niskie temperatury, jednak szybko blakną pod wpływem słońca. Jeśli nie odpowiada Ci estetyka mebli plastikowych, możesz zdecydować się także na wytrzymalsze odpowiedniki mebli z rattanu – czyli meble z technorattanu. 

Najwięcej ochrony potrzebują meble z naturalnych materiałów, np. z drewna. Meble drewniane warto olejować minimum raz do roku, a także zabezpieczać ich powierzchnię impregnatem. Jednak na nic zda się to w zimie, kiedy wilgoć i niskie temperatury mogą doprowadzić do pękania struktury mebli. Wtedy należy chronić je pod pokrowcami. 

Rodzaje pokrowców na meble ogrodowe

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pokrowców różniących się materiałem, z którego zostały wykonane, a także kształtem. Można bowiem kupić specjalne pokrowce np. na trampolinę ogrodową lub na parasol ogrodowy. Jeśli chcesz obronić przed warunkami atmosferycznymi swój stół na tarasie czy balkonie, wsuń krzesła tak, aby meble tworzyły razem zwarty moduł i przykryj je albo specjalnym pokrowcem… albo plandeką. 

Pokrowce nie zajmują dużo miejsca, gdyż po złożeniu i zwinięciu sznurka można przechowywać je nawet w szufladzie. Zazwyczaj przydają się nie tylko w zimie – można nimi osłaniać także nieużywane meble ogrodowe podczas największych upałów. Dzięki temu meble nie będą się odbarwiać i dłużej zachowają swoją pierwotną estetykę. 

Jak nie zrobić meblom krzywdy

Pamiętaj, że dobry pokrowiec na meble ogrodowe, który będzie chronił przez całą zimę, musi być wykonany z wodoodpornego materiału, jednak powinien zapewniać stałą cyrkulację powietrza. W wilgotnych warunkach, bez dostępu tlenu, szybko mogą rozwijać się pleśni i grzyby, które niszczą meble tak samo szybko, jak mrozy czy deszcze. Z tego powodu warto wybierać te rodzaje pokrowców, które wyposażone zostały w oddychające membrany. 

Kolejnym popularnym błędem jest chowanie mebli przed mrozami do pomieszczeń – np. garażu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku drewnianych mebli gwałtowna zmiana warunków – z wilgotnych na suche, z mroźnych na ciepłe – może skutkować ich pękaniem. Lepiej więc zabezpieczyć meble w naturalnych warunkach, osłonić przed śniegiem i deszczem, wtedy też nie musisz męczyć się z przenoszeniem wielu kilogramów z miejsca na miejsce na początku i pod koniec każdego sezonu.

Zdjęcie główne: Tile Merchant Dublin/unsplash.com

vilarmonia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maty grzewcze pod płytki – innowacyjne rozwiązanie dla Twojego domu
Maty grzewcze pod płytki – innowacyjne rozwiązanie dla Twojego domu
Chcesz mieć ciepłe podłogi w łazience czy kuchni, ale boisz się wysokich kosztów ogrzewania? Maty grzewcze pod płytki to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Pozwól sobie na komfort ciepłej podłogi w Twoim domu, bez obaw o wysokie rachunki za energię.
Jak prawidłowo pielęgnować trawę z rolki? Praktyczne porady dla amatorów ogrodnictwa
Jak prawidłowo pielęgnować trawę z rolki? Praktyczne porady dla amatorów ogrodnictwa
Odkryj praktyczne porady dotyczące pielęgnacji trawy z rolki. Artykuł pomoże amatorom ogrodnictwa utrzymać ich zielone oazy w nienagannej kondycji przez cały sezon.
Jak efektywnie wykorzystać folię okienną do stworzenia unikalnych dekoracji w domu i miejscach komercyjnych
Jak efektywnie wykorzystać folię okienną do stworzenia unikalnych dekoracji w domu i miejscach komercyjnych
Poznaj nieograniczone możliwości dekoracyjne, jakie daje folia okienna. Dowiedz się, jak przekształcić swoje domowe i komercyjne przestrzenie dzięki temu prostemu, a zarazem efektywnemu rozwiązaniu.
Ostatnie wpisy