Polecamy
Nożyce do przycinania krzewów. Jakie wybrać?
Narzędzia

Nożyce do przycinania krzewów. Jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nożyce są jednym z niezbędnych narzędzi do pielęgnacji krzewów i drzew. Jaki rodzaj nożyc wybrać? Czym różnią się między sobą?

Ręczne nożyce

Za pomocą ręcznych nożyc można wykonać niewielkie poprawki w cięciu roślin. Wyróżnia się dwa rodzaje ręcznych nożyc: z prostym ostrzem i z pofałdowanym brzegiem. Do niewielkich poprawek i formowania młodych pędów najlepsze będą ręczne nożyce z prostym brzegiem. Nożyc z pofałdowanym brzegiem warto używać do cięcia korekcyjnego iglaków. Bardzo praktyczne są nożyce teleskopowe, które ułatwiają cięcie w trudno dostępnych miejscach.

Elektryczne nożyce

Elektryczne nożyce do żywopłotu są najczęściej wybieranym narzędziem do pielęgnacji żywopłotów, ponieważ pozwalają na szybkie przycięcie roślin i są lekkie. Niestety elektryczne nożyce mają jedną wadę – wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Podczas cięcia należy bardzo uważać na kabel. Nożycami elektrycznymi nie należy ciąć wilgotnych i mokrych krzewów.

Akumulatorowe nożyce

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu są bezpieczniejsze w użytkowaniu niż nożyce elektryczne. Dzięki ładowanej baterii można nimi ciąć krzewy nawet w trudno dostępnych miejscach ogrodu. Niestety rozwiązanie to ma również wadę – czas pracy baterii jest krótki i wynosi maks. 60 min, dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię. 

>> Zobacz też: Jak pozbyć się gryzoni z ogrodu?

Spalinowe nożyce

Spalinowe nożyce do przycinania krzewów przeznaczone są do użytku profesjonalnego. Mają wbudowany silnik, dlatego mogą pracować bez przerwy przez długi czas. Ten rodzaj nożyc ma kilka wad: są ciężkie, generują duży hałas i dużo spalin.

vilarmonia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inteligentny sprzęt AGD – co powinno znaleźć się w Twoim domu?
Inteligentny sprzęt AGD – co powinno znaleźć się w Twoim domu?
W tym artykule przedstawimy kilka propozycji inteligentnego sprzętu AGD, który powinien znaleźć się w Twoim domu, aby uczynić go bardziej funkcjonalnym i efektywnym.
Jak kupować rośliny online? Podpowiadamy
Jak kupować rośliny online? Podpowiadamy
Z zakupami roślin online jest jak z kupowaniem w sieci idealnych spodni. Niestety nie zawsze trafisz na świetnie wyglądający egzemplarz […]
Rekuperacja – co warto wiedzieć, zanim przystąpi się do prac?
Rekuperacja – co warto wiedzieć, zanim przystąpi się do prac?
Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Podstawą działania systemu jest rekuperator. Komponent odzyskuje ciepło z zanieczyszczonego powietrza znajdującego się w domu i ogrzewa nim świeże.
Ostatnie wpisy