Polecamy
Nożyce do przycinania krzewów. Jakie wybrać?
Narzędzia

Nożyce do przycinania krzewów. Jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nożyce są jednym z niezbędnych narzędzi do pielęgnacji krzewów i drzew. Jaki rodzaj nożyc wybrać? Czym różnią się między sobą?

Ręczne nożyce

Za pomocą ręcznych nożyc można wykonać niewielkie poprawki w cięciu roślin. Wyróżnia się dwa rodzaje ręcznych nożyc: z prostym ostrzem i z pofałdowanym brzegiem. Do niewielkich poprawek i formowania młodych pędów najlepsze będą ręczne nożyce z prostym brzegiem. Nożyc z pofałdowanym brzegiem warto używać do cięcia korekcyjnego iglaków. Bardzo praktyczne są nożyce teleskopowe, które ułatwiają cięcie w trudno dostępnych miejscach.

Elektryczne nożyce

Elektryczne nożyce do żywopłotu są najczęściej wybieranym narzędziem do pielęgnacji żywopłotów, ponieważ pozwalają na szybkie przycięcie roślin i są lekkie. Niestety elektryczne nożyce mają jedną wadę – wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Podczas cięcia należy bardzo uważać na kabel. Nożycami elektrycznymi nie należy ciąć wilgotnych i mokrych krzewów.

Akumulatorowe nożyce

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu są bezpieczniejsze w użytkowaniu niż nożyce elektryczne. Dzięki ładowanej baterii można nimi ciąć krzewy nawet w trudno dostępnych miejscach ogrodu. Niestety rozwiązanie to ma również wadę – czas pracy baterii jest krótki i wynosi maks. 60 min, dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię. 

>> Zobacz też: Jak pozbyć się gryzoni z ogrodu?

Spalinowe nożyce

Spalinowe nożyce do przycinania krzewów przeznaczone są do użytku profesjonalnego. Mają wbudowany silnik, dlatego mogą pracować bez przerwy przez długi czas. Ten rodzaj nożyc ma kilka wad: są ciężkie, generują duży hałas i dużo spalin.

vilarmonia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i wady różnych typów lodówek: co powinieneś wiedzieć przed zakupem
Zalety i wady różnych typów lodówek: co powinieneś wiedzieć przed zakupem
Przygotowując się do zakupu lodówki, sprawdź nasz przewodnik, który skupia się na zaletach i wadach różnych modeli. Zrozum, jakie funkcje mogą wpłynąć na Twoją codzienną użyteczność i wydajność energetyczną.
Najlepsze materiały tapicerskie do foteli: Wybierz idealną teksturę
Najlepsze materiały tapicerskie do foteli: Wybierz idealną teksturę
W tym artykule omówimy kilka najpopularniejszych materiałów tapicerskich i pomożemy Ci znaleźć idealną teksturę dla Twojego fotela.
Odkrywaj tajniki kompostowania: naturalny sposób na zdrowe rośliny
Odkrywaj tajniki kompostowania: naturalny sposób na zdrowe rośliny
Dowiedz się, jak kompostowanie poprawia zdrowie roślin, dba o środowisko i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Podróżuj z nami w świat naturalnej pielęgnacji ogrodu.
Ostatnie wpisy