Polecamy
Jaką podłogę położyć w kuchni?
Wykończenie

Jaką podłogę położyć w kuchni?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podłoga w kuchni to nie tylko uzupełnienie stylu i wystroju całego pomieszczenia, ale również praktyczny i trwały element. Brudzi się ona bardzo mocno i ma cały czas do czynienia z wilgocią, dlatego musi być dobrana tak, aby dbanie o jej czystość było łatwe i szybkie. W kuchni dużo się dzieje, dlatego to, jaką podłogę położyć w kuchni nie jest takie oczywiste. Nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania.

Nieprzypadkowy wybór

Wybór podłogi w kuchni na pewno nie jest łatwą sprawą, ale nie należy tego zostawiać przypadkowi. W związku z tym, że z pewnością będziemy musieli często myć podłogę w kuchni, trzeba się do tego dobrze przygotować. Spadające resztki jedzenia, rozlane napoje i zupy, rozgniecione dania i przekąski czy nawet powódź w kuchni spowodowana problemem z hydrauliką czy lodówką, która nagle wylała.

Trzeba się przygotować na najgorsze sytuacje, aby nagle nie okazało się, że cała podłoga jest do wymiany, a nas czeka bardzo kosztowny remont. Oczywiście, nie da się uchronić przed wszystkim, ale źle położona i wybrana podłoga to początek problemów.

Na zakupy po podłogę

Jest kilka opcji związanych, z tym jaką podłogę położyć w kuchni. Jedną z tańszych i uniwersalnych jest linoleum. Jest gładkie, nie posiada żadnych rowków, w których może zalegać brud i wilgoć. Łatwo możne je umyć. Minusem jest jednak to, że jest to podłoga niskiej jakości, dlatego na pewno nie wytrzyma ewentualnego zalania w kuchni.

Jego zaletą jest też to, że bardzo łatwo wymienia się go na nowy i koszty są tego niewielkie. Mimo tego, że nie jest to wybór idealny, chętnie wybierają go urzędujący w kuchni.

Kolejnym wyborem są płytki. Oczywiście najlepiej jeśli są one gładkie, bo płytki z rowkami trudniej się czyści. Ich zaleta to ładny wygląd, duży wybór wzorów i kolorów oraz trwałość. Minusem są fugi, które szybko tracą kolor i trzeba o nie naprawdę dobrze dbać, aby zachować czystość i wygląd.

Do czyszczenia samych płytek ceramicznych nie są potrzebne żadne środki, bo łatwo można je wyczyścić nawet tylko wodą. Płytki łatwo dobrać do każdego stylu i kolorystyki kuchni, ponieważ wzorów na rynku mamy co niemiara. Trzeba w ich wypadku po kuchni poruszać się w kapciach, bo są bardzo zimne i szybko można się przez nie schłodzić.

Najbardziej trwałą podłogą będzie kamień. Duże, kamienne płytki są nie tylko niezwykle stylowe, ale również łatwe w utrzymaniu. Z kamiennych podłóg dobrze sprawdzają się granitowe, łupkowe i marmurowe. Pomiędzy płytkami nie ma dużych przerw, co ułatwia ich czyszczenie i nadaje pięknego, gładkiego wyglądu podłodze. Nadaje się do dużych powierzchni, bowiem same płytki kamienne charakteryzują się dużym rozmiarem.

Warto wybrać podłoże w kuchni świadomie. Mimo tego, że nie zawsze od razu wiadomo jaką podłogę położyć w tym pomieszczeniu, aby zadowolić wszystkich użytkowników, warto poświęcić czas na zwrócenie uwagi na wszystkie dostępne opcje. Wiele katalogów pokazuje końcowy efekt, dlatego można sobie łatwo wyobrazić je u siebie. W sklepach wnętrzarskich również powinni specjaliści pomóc dobrać odpowiednie podłoże.

vilarmonia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szerszenie – jak zapobiegać pojawianiu się gniazd w twoim domu
Szerszenie – jak zapobiegać pojawianiu się gniazd w twoim domu
Poznaj sposób na kontrolę populacji szerszeni wokół twojego domu. Artykuł pomaga zrozumieć te owady i przedstawią techniki zapobiegania zagnieżdżaniu się.
Aranżacja ogrodu. Jak zaplanować kącik wypoczynkowy?
Aranżacja ogrodu. Jak zaplanować kącik wypoczynkowy?
Ogród to oaza spokoju, miejsce relaksu i odpoczynku. Jak w prosty i ciekawy sposób zaaranżować kącik wypoczynkowy, który zapewni optymalny […]
Jakie właściwości wyróżniają panele szklane?
Jakie właściwości wyróżniają panele szklane?
Panele szklane to materiał o różnorodnych właściwościach i zastosowaniach. Są one coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach ze względu na swoją estetykę, wytrzymałość oraz funkcjonalność. W tym tekście przedstawione zostaną najważniejsze właściwości paneli szklanych.
Ostatnie wpisy